Mnoho ľudí inštaluje PrestaShop v anglickom jazyku. V krátkom návode sa naučíme ako si dodatočne nainštalovať slovenčinu do e-shopu.

 

Stručné kroky pre inštaláciu slovenčiny:

 1. Stiahnutie slovenského jazyka zo stránky www.prestashop.com
 2. Nahratie slovenčiny do systému
 3. Aktivácia jazyka

 

1. Stiahnutie slovenského jazyka zo stránky www.prestashop.com:

Otvor si stránku www.prestashop.com. Cez hlavné menu “Community” -> “Translations” si zobraz všetky preklady a v zozname nájdi jazyk “Slovak”. Vyber si svoju verziu PrestaShop, klikni na tlačidlo “Download” a stiahni súbor “sk.gzip” do svojho počítača. Otvorením odkazu http://www.prestashop.com/en/translations môžeš prejsť priamo do sekcie s prekladami.

Stiahnutie slovenciny do prestashop

 

2. Nahratie slovenčiny do systému PrestaShop

Ako prvé sa prihlás do svojej administračnej časti obchodu. V hlavnom menu otvor “Localization” -> “Translations”. Nájdi sekciu “Import language manually”. Klikni na “Prehľadávať”, nájdi súbor vo svojom počítači a otvor ho. Pred samotným importovaním si vyber tému, ktorú práve používaš. Po vybratí súboru a témy stlač tlačítko “Import”.

Importovanie slovenčiny do prestashop

 

3. Aktivácia jazyka

Po importovaní slovenčiny si otvor v menu “Localization” -> “Languages”. V zozname jazykov by si už mal vidieť Slovenský jazyk, tak ako na obrázku nižšie. Pokiaľ je pri jazyku červený krížik, klikni na neho, tým sa jazyk aktivuje.

Slovenčina úspešne nahratá v PrestaShope

Matej Gábriš

Matej Gábriš

Maťo vyvíja weby a webové aplikácie od roku 2007. Za to obdobie si prešiel väčšími aj menšími projektmi, na ktorých sa veľa naučil. Špecializuje sa na CMS Wordpress a PrestaShop. Vyštudoval grafickú školu, vďaka čomu ovláda grafické programy na jednotku.

2 komentárov

 • Miroslav

  Ahoj Mato potreujem nejake upravy na prestasope . Vies mi nejak poradit ? Pozri sa nato Virginiashop.sk Zatial dik Miro

  Odpovedať
  • Matej Gábriš

   Ahoj. Samozrejme. Vieme poradiť. Vidím tam viacero problémov. Väčšinou s CSS.

   Odpovedať

Zanechajte komentár