Áno, a je super :) Vyšiel 4. septembra a ja vám prinášam súhrn tých najlepších nových funkcionalít, ktoré sa mi páčia.

Lepšia voľba jazyka ihneď pri inštalácií

Ak by ste chceli voľakedy nainštalovať WordPress v iných jazykoch, vždy ste museli nainštalovať lokalizovanú verziu WordPressu alebo ručne nahrať prekladové súbory.
Vo WordPresse 4.0 je inštalácia oveľa jednoduchšia. Užívatelia si môžu vybrať jazyk pre svoje stránky hneď v prvom kroku, a zvyšok inštalácie bude pokračovať vo zvolenom jazyku.

wp4install-select-language

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zmeny v knižnici médií

Tzv. media grid začal ako samostatný projekt, ale objavil sa ihneď v samotnom jadre WordPress 4.0. Zmena je ihneď badateľná – multimediálne súbory sú teraz krásne zobrazené v “mriežkovom formáte”

kniznica-medii-wordpress-4-0

 

Toto moderné rozhranie umožní rýchlejší spôsob ako zobrazovať a spravovať súbory médií vo WordPresse. Kliknutím na mediálny súbor sa otvorí modálne okno, kde môžete upraviť informácie o súbore. Môžete tiež prechádzať multimediálne súbory pomocou klávesov so šípkami.

kniznica-medii-detail-wordpress-4-0

 

Nový spôsob vkladania obsahu (embed)

Vloženie videa z YouTube nebolo nikdy jednoduchšie. Stačí vložiť URL adresu videa, a video sa jednoducho vloží do článku. Editor Vám ukáže presný náhľad obsahu, čím vám ušetrí čas. WordPress 4.0 podporuje viaceré formáty – všetky podporované nájdete na embed stránke WordPressu.

Vylepšená inštalácia modulov

WordPress 4.0 obsahuje vylepšený spôsob vyhľadávania modulov. Výsledky a takisto populárne a odporúčané moduly sa teraz zobrazujú v krásnom mriežkovom formáte.

Wordpress-4-0-moduly

 

Pokiaľ máte na svojom webe nainštalovaný staršiu verziu WordPressu, a radi by ste vyskúšali WordPress 4.0, radi Vám s tým pomôžeme – ozvite sa nám.

Peter Németh

Peter Németh

Peťo sa aktívne venuje webom od roku 2009. Pracoval na rôznych pozíciách, ale najradšej spomína na prácu v ui42, kde pôsobil ako Sales & Marketing manager. V súčasnosti má viacero vlastných online projektov, na ktorých si zdokonalil svoje zručnosti, hlavne v oblasti online marketingu. Rád si potrpí na funkčný dizajn a na dáta podložené webovými štatistikami.

Zanechajte komentár